Powierzchnia
Królestwo Voxlandu leży na archipelagu wysp voximskich na północno-zachodnim krańcu Nordaty. Oprócz tego posiada kolonię
w Sambanafryce – Voxlandske Westsambanafrika. Jego łączna powierzchnia wynosi 1 466 532 km², z czego Voxima wraz z Wyspami Baradzkimi ma 383 500 km². Na archipelag wyspo voximskich składa się wyspa główna tj. Voxima oraz zespół Wysp Baradzkich:
- Einze
- Achreit
- Baradhof
- Kentsham
- Evyryng
- Ingeborg
Najwyższym szczytem Voxlandu jest Smocze Gniazdo – Drakonnest (1952 m.n.p.m.) w paśmie Gór Zimowych, które leżą na północy głównej wyspy. Z niego właśnie wypływają sześć z dziewięciu największych rzek Królestwa Voxlandu. Reszta wyspy jest zdominowana przez tereny nizinne z okazjonalnymi wyżynami w centrum oraz na terenie Czternastu Jezior.
Klimat i flora
Voxland składa się w większość z dużej ilości polan oraz tajg, które zwłaszcza dominują na północy kraju. Jego
klimat jest różny w zróżnicowany. Północ Voximy oraz Wysp Baradzkich to klimat polarny oraz kontynentalnie chłodny.
Reszta terenów położonych na Nordacie jest w klimacie umiarkowanie chłodnym.
W szacie roślinnej Voxlandu dominuje typowa dla jego klimatów formacja roślinna, czyli tajga. Charakterystyczna dla niej jest przewaga drzew iglastych takich jak świerki, jodły, sosny i modrzewie voximskie. O wiele rzadziej spotkać można drzewa liściaste oraz krzewy czy mchy i porosty. Voxlandzka tajga to ogromny i zwarty ekosystem. W południowych lasach Voximy można spotkać już drzewa wiele bardziej typowe dla cieplejszych klimatów np. magnolie, dęby czy kłęki. W sumie voxlandzkie lasy zajmują ok. 39% powierzchni kraju, z czego ok. 25% z nich jest lasami gospodarczymi.
W centrum Voximy, blisko stolicy i zarazem największego miasta – Królewskiego Miasta Vox (Koniglich Citad af Vox) – dominuje lepsza jakościowa gleba, która pozwoliła na rozwinięcie się tego terenu pod kątem rolniczym. Do typowych dla Królestwa Voxlandu upraw należą pszenica, rzepak i soja. Na wschodnich terenach wyspy dominuje uprawa owoców, które można zbierać maszynowo, jak np. czereśnie, wiśnie, winogrona, jabłka.
Na terenach Wysp Baradzkich rozwinięta jest gałąź rolnictwa ukierunkowanego na przemysł odzieżowy, włókienniczy. Uprawy lnu i bawełny stanowią największy procent upraw na tym terenie. Zaraz po nich znajdują się warzywa czy hodowle szklarniowe. Wartym odnotowania jest również hodowla owiec oraz bydła w celu pozyskania od czasów już starożytnych skór i wełny na wyrób ubrań bądź dekoracji wnętrz, ale i pożywienia. Wyspy Baradzkie są głównym eksporterem jagnięciny i wołowiny w Królestwie zaopatrując zarówno jego potrzeby gospodarcze, jak i zagraniczne.
Fauna
Duża powierzchnia lądowa oraz stosunkowo małe zagęszczenie ludności na terenach poza miastami sprzyja powstawaniu siedlisk wielu gatunków zwierząt, szczególnie dużych ssaków, takich jak niedźwiedzie czy karibu, łosie oraz orki i walenie w północno-zachodnich wodach. Wartym odnotowania jest również duża ilość dzików voxlandzkich, które są jednym z symboli Królestwa – granatowy dzik jest trzymaczem Herbu Wielkiego wraz z jeleniem z gatunku Jeleń Drawski. Unikalną dla Voxlandu jest rasa konia nazywana Białym Voxem. Zwierzęta te cechują się dużą wytrzymałością, co sprawia, że idealnie nadają się do wyścigów konnych lub w przeszłości koni używanych w rycerskich pojedynkach lub bitwach przez wsławionych wojowników - konie te były i są kosztowne i nie każdego na nie stać, w przeszłości służyły one często jako podarek dla osoby, która w jakiś sposób się wsławiła lub zasłużyła na duże nagrodzenie za czyny.